
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 1 % |
| Linearity | 0.012 % |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 2.5 V |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$2.97053
Ext.Price$2.97053
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.97053 | $2.97053 |
| 10 | $2.61341 | $26.13410 |
| 25 | $2.46142 | $61.53550 |
| 50 | $2.31827 | $115.91350 |
| 100 | $2.18347 | $218.34700 |
| 300 | $2.13084 | $639.25200 |
| 500 | $2.07949 | $1039.74500 |
| 1000 | $2.03516 | $2035.16000 |
